Regeneračná elektromasáž 21. storočia.

Hľadáte najúžasnejší, najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako zmierniť chronickú bolesť, zvýšiť energiu a bojovať proti starnutiu? Len si ľahnete, zarovnáte si chrbát so 48 Skenar elektródami a pocítite okamžitý účinok elektrónov, ktoré do vášho tela naplnia prirodzenú energiu. Stimulačné režimy špeciálne zvolené v prístroji navyše umožňujú simulovať masážny efekt aktiváciou prietoku krvi a lymfy, účinky a vnemy pri elektromasáži sú porovnateľné s tými, ktoré pociťujete pri manuálnej masáži. V určitých chvíľach v niektorých programoch sú nastavenia, pri ktorých máte pocit ako keby vaše telo levitovalo čiže sa vznášalo alebo ako keby ste mali pod sebou vzduchový priestor, z ktorého Vám niekoho prsty robia masáž. 

Podložka Vertebra poskytuje:

 • účinok úľavy od bolesti v celej oblasti chrbta;
 • priame pôsobenie na problematickú oblasť;
 • personifikovaný prístup;
 • prevenciu akútnych a chronických ochorení;
 • masážny efekt s názvom „rázová vlna“.

Čo je VERTEBRA?

Skenar podložka Vertebra je dynamický elektrostimulačný a elektromasážny prístroj, ktorý sa skladá z riadiacej jednotky a podložky, na ktorej sa anatomicky nachádza 48 vonkajších skenar elektród.  Táto podložka vo verzii 2 generuje bipolárne elektrické impulzy, pociťované ako jemné brnenie, ktoré sa dynamicky prispôsobujú zmenám v impedancii pokožky. Elektrické impulzy  zo Skenar elektród umiestnených na podložke Vertebra napodobňujú rovnaké elektrické impulzy ako sú uvoľňované mozgom. Preto tieto impulzy sú organické a telo naň prirodzene reaguje. Prístroj ponúka principiálne nový spôsob elektrostimulácie typu „bežiaca vlna“, ktorá je dosiahnutá striedavým a postupným zapínaním týchto 48 elektród. 

 

Ako to funguje?

Skenar podložka Vertebra je  umiestnená v terapeutickej miestnosti na terapeutickom stole, ktorého dĺžka a šírka zodpovedá veľkosti tela pacienta. Pacient si ľahne na elektrostimulačnú podložku tak, aby väčšina elektród bola v pozdĺžnom kontakte s pokožkou. Ak je menej ako 60 % elektród v kontakte s pokožkou, program sa nemusí spustiť alebo môže byť ukončený v jednej zo svojich fáz. Väčšina programov, bez ohľadu na zvolenú zónu, má jednu alebo niekoľko stimulačných fáz pozdĺž celej plochy chrbta. Pacient leží správne na elektrostimulačnej podložke vtedy, ak horný pár elektród je umiestnený v oblasti krku pod líniou vlasov a centrálne elektródy sú umiestnené v oblasti miechovej projekcie. Ak sa pacient cíti nepríjemne v dôsledku hyperextenzie krčnej chrbtice, môže požiadať o podloženie hlavy. Elektródy a frekvencie sa prepínajú v poradí nastavenom programom. Kombinácia presnej rýchlosti spínania a frekvencií poskytuje masážny efekt, ktorý je plnší, keď je nastavený komfortný a maximálny výkon. Úroveň elektrostimulačnej sily môže byť zvýšená alebo znížená v závislosti od zmien individuálnych pocitov a úľavy od bolesti. 

Vertebra terapia - indikácie

Procedúry na podložke Vertebra slúžia na:

 • odstránenie bolesti chrbta, svalového napätia a únavy svalov;
 • zlepšenie celkového pocitu, nálady a kvalitnejší spánok;
 • rýchlu rekonvalescenciu po úrazoch, chorobách a chirurgických zákrokoch;
 • prevenciu voči rôznym chorobám a voči zhoršeniu chronických vnútorných chorôb (srdca, pľúc, tráviaceho ústrojenstva);
 • prevenciu voči ochoreniam pohybového aparátu (ochorenie platničiek, skolióza a ďalšie);
 • lokálna pôsobenie na príslušnú segmentovú zónu zameranú na korekciu funkčných porúch pri ochoreniach vnútorných orgánov;
 • lokálne pôsobenie pre maximálne rýchly anestetický účinok počas rehabilitácie po úrazoch a zlomeninách chrbtice ako symptomatická terapia pri rôznych ochoreniach a syndrómoch.

Prístroj je určený pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov.

Frekvencia sedení

Vertebra terapia zvyčajne trvá do 60 minút a cieľom je dosiahnuť zmenu vášho stavu nielen počas ošetrenia. Je dôležité si zapamätať, že vaše telo bude aj naďalej pociťovať účinky liečby aj po tom, čo odídete. Počet sedení sa líši v závislosti od zdravotného stavu jednotlivca podľa toho, či je problém akútny alebo dlhotrvajúci a chronický. Akútne stavy, ako sú čerstvé zranenia, popáleniny, pooperačné rany a akútne zápaly, by sa mali liečiť čo najskôr do 24 hodín. Čím skôr bude poskytnutá terapia, tým lepší účinok bude mať liečba a tým rýchlejšie sa telo zotaví. A to aj znamená, že čím skôr podstúpite terapiu, tým menej sedení potrebujete.  V závislosti od chorôb môže zahŕňať 6-8 alebo 8-12 procedúr, zriedkavo 14-20 procedúr. Kumulatívny efekt jednotlivých procedúr počas liečby poskytuje aj dlhotrvajúci efekt, ktorý je zachovaný aj po ukončení procedúr. Preto treba brať na vedomie, že v niektorých prípadoch je dlhodobý výsledok ešte dôležitejší ako okamžitý.  Každé telo je iné a má iný príbeh. Ako prevencia a udržiavanie zdravotnej kondície sa doporučuje aplikovať cca 1 x mesačne podobne ako chodenie na masáž.

Vertebra terapia - programy

Skenar podložka Vertebra pôsobí pomocou piatich terapeutických programov:

Program: A. Oblasť pôsobenia: chrbát po celej dĺžke chrbtice. Dĺžka trvania: 23±1 min. Indikácie: Regenerácia, rehabilitácia alebo sekundárna prevencia chronických ochorení. Prevencia a odbúranie stresu. Zvýšenie všeobecných adaptačných schopností pri intenzívnej fyzickej a duševnej práci; fyzický a duševný stres; syndróm chronickej únavy; ťažké ranné prebúdzanie ospalosť a ospalosť popoludní; problémy so zaspávaním vo večerných hodinách a nespavosť; so zvýšenou podráždenosťou; poruchy sexuálnych funkcií. Tento program sa používa na zvýšenie energie, zníženie bolesti a získanie dlhodobých výhod produkcie neuropeptidov.

Program: B. Oblasť pôsobenia: chrbát na úrovni krčnej, hrudnej alebo driekovej chrbtice podľa vlastného výberu. Dĺžka trvania: 23±1 min. Indikácie: Intenzívna lokalizovaná bolesť v oblasti chrbta najmä v dôsledku ochorení chrbtice a chrbtových svalov. Bolesti spôsobené chorobami vnútorných orgánov. Pooperačná rehabilitácia. Tento program je prospešný pre rýchle zníženie intenzívnej bolesti, zabíjanie patogénov a zvýšenie energie.

Program: C. Oblasť pôsobenia: chrbát na úrovni krčnej, hrudnej alebo driekovej chrbtice podľa vlastného výberu. Dĺžka trvania: 26±1 min. Indikácie: Stredná a mierna bolesť v oblasti chrbta spôsobená chorobami chrbtice. Funkčné poruchy z preťaženia chrbtových svalov: únava, svalová „pumpa“ a pod. Syndróm chronickej bolesti v dôsledku chorôb chrbtice a vnútorných orgánov. Korekcia funkčných porúch pri ochoreniach vnútorných orgánov. Regenerácia a rehabilitácia vo všetkých fázach; prevencia chronických ochorení chrbtice. Tento program sa používa pre celkovú tonizáciu svalstva, zmenu nálady a zvýšenie energie. 

Program: D. Oblasť pôsobenia: malá zóna oblasti chrbta, výber zóny podľa potreby. Dĺžka trvania: 10±1 min. Indikácie: Núdzová pomoc pri akútnych bolestiach chrbta v dôsledku porúch chrbtice a/alebo miechových nervov. Tento program sa pridáva po skončení iných programov, pretože zvyšuje ich účinnosť. Môže sa opakovať niekoľkokrát.

Program: E. Oblasť pôsobenia: Chrbtová oblasť po celej dĺžke chrbtice a doplnková zóna ošetrenia, ktorú prístroj automaticky určí. Dĺžka trvania: 37±1min. Indikácie: Biokontrolovaná terapia syndrómov akútnej a chronickej bolesti a funkčných porúch vnútorných orgánov. Regeneračné terapie, prevencie a rehabilitácie chorôb vnútorných orgánov a pohybového aparátu. Zvýšenie celkových adaptačných schopností pri intenzívnej fyzickej a psychickej práci, fyzickej a psychickej záťaži, syndróme chronickej únavy, problémoch s ranným vstávaním a ospalosť poobede, problémy so zaspávaním večer a nespavosť, zvýšená podráždenosť, poruchy sexuálnych funkcií. V tomto programe sa automaticky nájde problémová zóna, ktorá sa v posledných 11 minútach programu samostatne stimuluje na terapeutické účely.

 

 

Kontraindikácie – vertebra terapia by sa nemala aplikovať v prípade ľudí, ktorí majú:

 • individuálnu intoleranciu elektrického prúdu;
 • prítomnosť implantovaného kardiostimulátora;
 • epileptický stav;
 • novotvary akejkoľvek etiológie a lokalizácie;
 • trombózu žíl;
 • vysokú horúčku;
 • v sebe alkohol alebo drogy;
 • akútne infekčné choroby.

Majte na pamäti, že vertebra terapia nenahrádza priamu, osobnú a profesionálnu lekársku starostlivosť a diagnostiku.