Telesné procesy Access Consciousness®

Telesné procesy sú súčasťou Access Consciousness® (prístup k vedomiu, access „akses“ – prístup, consciousness „konšsnes“ – vedomie). Už názov telesný proces poukazuje, že je to proces na tele, čiže práca certifikovaného terapeuta na tele klienta. Na rozdiel od Access Bars® terapie, ktorá sa zameriava na psychosomatiku čiže vplyv myšlienok na zdravie tela, tak telesné procesy pracujú s energiou tela. Telesné procesy Access Consciousness® otvárajú vedomie k tomu, aby sme dovolili odísť všetkému, čo je  pre naše telo škodlivé a neprínosné, a priviedli ho späť do energetickej rovnováhy, čiže uzdravili ho. Počas telesných procesov sa klient nachádza v ležatej polohe a terapeut pomocou dotykov na tele alebo v tesnej blízkosti tela spúšťa  energie, ktoré sa javia nahromadené alebo s väčším prúdením. Každá energia je iná a má iný efekt na telo aj na jeho regeneráciu. Telesné procesy dávajú telu nové možnosti, ktoré dovtedy neboli v dôsledku nahromadených blokov možné.

MTVSS - telesný proces

MTVSS – Molecular Terminal Valence Sloughing System. Je to systém na odstránenie molekulárnej terminálnej valencie buniek.

Proces MTVSS je jedným z najdynamickejších telesných nástrojov v Accesse, ktorý odstráni takmer akúkoľvek funkčnú poruchu tela. Aktivuje žľazy s vnútornou sekréciou (hypotalamus, hypofýza, epifýza, týmus, štítna žľaza, nadobličky), čím harmonizuje hormonálny systém, aby mohol fungovať správne. Proces je účinný na akúkoľvek orgánovú disfunkciu. Uvoľňuje deštrukčné programy z našich buniek a otvára možnosť uzdravenia:

 • výrazne posilňuje imunitný systém organizmu
 • reguluje hormonálnu nerovnováhu
 • upravuje funkcie vnútorných orgánov
 • regeneruje svaly
 • odstraňuje funkčné poruchy kĺbov a kostí v našom tele
 • zvyšuje vitalitu     
 • uvoľňuje bolesť.

Pravidelným spúšťaním MTVSS sa aktivujú samoliečebné schopnosti organizmu. Ak si dáte spraviť telesný proces MTVSS v počte 20 – 30 krát, zmení sa celá štruktúra buniek a tým sa umožní totálny reštart vášho tela.

Telesný proces Obvody

V tele máme množstvo obvodov, medzi ktorými prebieha komunikácia. Niekedy sa stane, že sa tieto obvody prerušia, uzavrú, narušia, skratujú a stanú sa nefunkčné. Potom ich pôvodnú funkciu prevezme iná časť tela, ktorá sa postupne vyčerpá a preťaží, čo môže zapríčiniť nástup chronickej choroby. Proces Obvody vie obnoviť spojenie na bunkovej úrovni, aby sa mohla komunikácia znovu nadviazať. Týmto procesom dávame späť do chodu predtým nefunkčné obvody:

 • má vplyv na chronické ochorenia dlhodobého charakteru
 • je účinný pri záchvatových stavoch
 • prináša veľké zmeny ľuďom po chirurgických zákrokoch, kedy na základe rezu v tkanive došlo k poškodeniu obvodov v tele.

Je veľkým prínosom pre ľudí s epilepsiou, autizmom, ADD, ADHD a OCD. 

Korekcia zraku- telesný proces

Máte niekedy unavené oči, únavu, rozmazané oči, bolesti hlavy alebo občas dvojité videnie?

Proces korekcia zraku od Access Consciousness® má 16 vyživujúcich energií prepojených dohromady, aby vám pomohli udržať vaše oči zdravé, aby ste videli čo najlepšie! Je vhodný pri ťažkostiach so zrakom a videním, účinný  pri problémoch s nosnými dutinami, pomáha zmierniť únavu očí z pozerania sa na obrazovky alebo z umelého osvetlenia a je vhodný pri  dioptriách, poškodení zraku a aj šedom zákale. Tento telesný proces môže pomôcť pri náprave zraku aj tým, že odstráni traumatické zážitky pre oči, ako je vystavenie jasným svetlám, ako sú žiarovky alebo silné slnko. Spustením tohto procesu začnete vidieť to, čo z nejakého dôvodu nevidíte alebo nechcete vidieť a začnete sa pozerať na vlastný život jasnejšie, ľahšie a radostnejšie, čo vám pomôže objasniť vaše uhly pohľadu a zistíte, že sa pozeráte na svet inak.

Terapia využíva jemné dotyky tváre a hlavy.

Telesný proces BMM

BMM – Bio Mimetic Mimetric

Telesným procesom BMM eliminujeme, rozpustíme a uzdravíme všetko, kde nevedome napodobňujeme vzorce správania, preberáme bolesti, cesty a reality druhých ľudí. Zbavíme sa „nutnosti“ vyzerať, hovoriť, správať sa ako niekto iný najčastejšie ako mama a otec.

Prirodzenou súčasťou vývoja našej bytosti je napodobňovať najmä tých najbližších. Preberáme, automaticky nasávame ich postoje, presvedčenia, spôsoby uvažovania a správania. Kým to vedome nezmeníme tak ich kopírujeme. Vy nie ste ani vaša mama, ani váš otec. Vy nemusíte byť žiadna kópia či napodobenina. Vy ste VY.

Týmto procesom máte možnosť pokračovať v iných koľajniciach ako vaši rodičia, obzvlášť v prípadoch, keď hrozí tá istá choroba, ktorou vaši predkovia trpeli. Ak ste si už niekoľkokrát hovorili, že vy nebudete ako vaša mama alebo otec a i napriek tomu ste sa pristihli pri tom, že sa správate a reagujete rovnako ako oni, tak tento proces je pre vás vhodná voľba. Nebudete už podvedome napodobňovať druhých alebo sa snažiť prispôsobiť svojmu okoliu.

Proces BMM umožňuje:

 • začať tvoriť zo svojej vlastnej podstaty
 • mať svoje vlastné voľby
 • zbaviť sa rôznych prevzatých vzorcov správania a mentálnych schém

Terapia sa vykonáva v ležatej polohe a terapeut pomocou dotykov na tele alebo v tesnej blízkosti tela spúšťa  energie. Trvanie 60 – 90 minút. 

Táto technika nemá žiadne kontraindikácie.

„Prinajhoršom sa budete cítiť ako po výbornej masáži a v najlepšom prípade sa Vám môže zmeniť celý život.“

Access telesné procesy nenahrádzajú priamu, osobnú a profesionálnu lekársku starostlivosť a diagnostiku.